Ramar, ett par, Frankrike, sent 1700-tal, Louis XVI.

Förgyllda och bronserade. Skuren dekor, krön med troféknippen representerande Konsten respektive Segern. Med samtida gravyrer. 41 x 37 resp. 42 x 37 cm.

Klubbat pris
7 800
685
728
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (17 bud)
24 feb 22:00
7 800 SEK
9
24 feb 22:00
7 600 SEK
24 feb 21:57
7 400 SEK
9
24 feb 21:57
7 200 SEK
24 feb 20:14
7 000 SEK
8
24 feb 20:14
6 800 SEK
24 feb 20:05
5 400 SEK
24 feb 20:05
5 200 SEK
24 feb 14:51
5 000 SEK
23 feb 22:49
4 800 SEK
20 feb 7:34
4 400 SEK
18 feb 20:00
4 200 SEK
18 feb 10:44
4 000 SEK
17 feb 18:16
3 100 SEK
17 feb 13:21
1 000 SEK
17 feb 13:03
500 SEK
17 feb 11:11
300 SEK
Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71