Eldhundar, ett par, Frankrike 1800-tal

Brons. I form av sfinxer. Höjd 37, längd 23,5 cm. Med järnstag.

Åldersrelaterat slitage.

Proveniens

Bukowskis Höstens Klassiska Auktion 2014, Stockholm 583, kat nr 1514

Klubbat pris
8 200
721
765
Utropspris
8 000 SEK
Budhistorik (6 bud)
24 feb 20:42
8 200 SEK
24 feb 20:42
8 000 SEK
24 feb 20:05
6 000 SEK
24 feb 16:50
5 000 SEK
23 feb 16:21
4 000 SEK
16 feb 14:17
2 500 SEK
Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02