Friedrich August Elsasser

(Tyskland/Italien, 1810-1845)
Friedrich August Elsasser
(Tyskland/Italien, 1810-1845)

Friedrich August Elsasser, Skogslandskap med vattenfall

Duk 81 x 121,5 cm. Samtida ram.

Lagningar, retuscher.

Proveniens

Lempertz, Köln, 16 nov 2013.

Klubbat pris
19 000
1 670
1 772
Utropspris
25 000 SEK
Budhistorik (17 bud)
24 feb 21:00
19 000 SEK
24 feb 21:00
18 500 SEK
24 feb 21:00
18 000 SEK
24 feb 20:59
17 500 SEK
24 feb 20:59
17 000 SEK
24 feb 20:59
16 500 SEK
24 feb 20:59
16 000 SEK
24 feb 20:59
15 500 SEK
24 feb 20:59
14 000 SEK
24 feb 20:59
12 000 SEK
24 feb 5:14
9 000 SEK
24 feb 5:00
8 000 SEK
23 feb 9:23
6 000 SEK
23 feb 1:28
5 000 SEK
21 feb 17:39
1 200 SEK
18 feb 17:25
1 100 SEK
17 feb 13:40
1 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801