Byrå, av Jacob Sjölin (mästare i Köping och Kungsör 1767-1785), Rokoko.

Fanerad med alm och alrot. Beslag av förgylld mässing. Tre lådor samt skrivskiva. Signerad på bakstycket med brännstämpel "I. SIÖLIN". Längd 118, bredd 56, höjd 78,5 cm.

Små fanerskador och lagningar
Skrivskivan slagen och trög att dra ut och in
Blekt

Klubbat pris
27 500
2 417
2 565
Utropspris
25 000 SEK
Budhistorik (16 bud)
24 feb 21:24
27 500 SEK
24 feb 21:24
26 500 SEK
24 feb 21:20
23 500 SEK
24 feb 21:19
22 500 SEK
8
24 feb 21:19
22 000 SEK
8
24 feb 21:18
21 500 SEK
24 feb 21:18
20 500 SEK
24 feb 20:47
19 500 SEK
24 feb 20:41
19 000 SEK
24 feb 11:12
12 500 SEK
22 feb 21:26
12 000 SEK
22 feb 15:54
11 500 SEK
22 feb 12:13
9 500 SEK
21 feb 21:11
3 000 SEK
20 feb 16:52
2 700 SEK
16 feb 21:26
2 500 SEK
Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71