Adolf Zethelius, ljusstakar, ett par, silver, Stockhlm 1821.

Lyrljusstakar. Kvadratisk fot, kannelerad kolonn, lyra, ljushållare och manschetter med pärlstav. Höjd 20,5 cm. Total vikt 373 g.

Slitage, smärre skrapmärken. manschetterna med små bucklor.

Klubbat pris
8 110
713
757
Utropspris
8 000 SEK
Budhistorik (10 bud)
8
24 feb 19:27
8 110 SEK
9
24 feb 19:27
8 000 SEK
8
24 feb 18:09
6 800 SEK
24 feb 17:56
4 000 SEK
24 feb 14:19
3 000 SEK
24 feb 8:11
2 400 SEK
21 feb 15:06
2 200 SEK
20 feb 22:20
2 000 SEK
17 feb 9:43
1 500 SEK
17 feb 9:04
300 SEK
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93