Skrivbord, Stockholmsarbete, 1700-talets slut, Sengustavianskt.

Sk "bonheur du jour". Fanerat med mahogny. Beslag och listverk av mässing. Uppsats med genombruten gallerkant samt jalusi med bakomvarande låd- och fackinredning. Textilklädd skiva. I sargen låda. Längd 73, bredd 64,5, skivans höjd 76,5, höjd 107 cm.

Klubbat pris
11 100
975
1 035
Utropspris
10 000 SEK
Budhistorik (15 bud)
24 feb 21:03
11 100 SEK
24 feb 21:02
10 600 SEK
24 feb 21:02
10 100 SEK
24 feb 21:02
9 800 SEK
24 feb 21:02
9 600 SEK
24 feb 21:01
9 300 SEK
24 feb 21:01
9 100 SEK
24 feb 21:01
8 700 SEK
24 feb 21:01
8 500 SEK
24 feb 21:00
7 900 SEK
24 feb 21:00
7 700 SEK
24 feb 17:39
5 700 SEK
24 feb 17:39
5 500 SEK
24 feb 11:21
5 200 SEK
17 feb 15:45
5 000 SEK
Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71