Kaffekanna, silver, oidentifierade stämplar, 1826

Stämplad 1826 samt 84. Oval, bukig nedåt avsmalnande form, uppsvängd pip med bladdekor vid mynningen, svängd svärtad trähänkel, löst lock med bladdekor, fäst med kedja. Höjd 21 cm. Vikt 786 gram.

Smärre slitage.

Klubbat pris
5 400
471
493
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (22 bud)
24 feb 17:03
5 400 SEK
24 feb 8:53
5 200 SEK
24 feb 8:53
5 000 SEK
24 feb 8:35
4 800 SEK
24 feb 8:17
4 600 SEK
24 feb 8:17
4 500 SEK
24 feb 8:17
4 200 SEK
24 feb 8:17
4 000 SEK
24 feb 3:36
3 756 SEK
21 feb 14:30
3 556 SEK
21 feb 14:30
3 500 SEK
21 feb 14:29
3 241 SEK
21 feb 14:29
3 041 SEK
21 feb 14:29
2 800 SEK
21 feb 14:29
2 600 SEK
20 feb 10:26
2 400 SEK
20 feb 10:23
2 200 SEK
20 feb 10:23
2 000 SEK
17 feb 15:34
1 800 SEK
17 feb 11:03
800 SEK
17 feb 0:37
622 SEK
16 feb 21:37
300 SEK
Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02