Christian Hammer, dryckeskanna, silver, barockstil, Stockholm, 1856.

Cylindrisk, slät, på tre fruktornerade kulfötter, samt fruktornerad hänkel med kulknopp. Fällbart lock med lockplatta i hög relief, motiv med jaktscen. Invändigt förgylld. Höjd 19 cm, vikt 1342 gram.

Något slitage och repor.

Klubbat pris
10 000
879
933
Utropspris
7 000 SEK
Budhistorik (21 bud)
9
24 feb 20:15
10 000 SEK
8
24 feb 20:15
9 800 SEK
9
24 feb 20:13
9 600 SEK
8
24 feb 20:13
9 410 SEK
9
24 feb 20:12
9 210 SEK
8
24 feb 20:12
9 010 SEK
24 feb 20:12
9 001 SEK
24 feb 19:29
8 700 SEK
24 feb 19:29
8 500 SEK
24 feb 18:12
8 451 SEK
24 feb 18:12
8 251 SEK
24 feb 14:51
7 750 SEK
24 feb 14:51
7 550 SEK
24 feb 9:15
6 700 SEK
24 feb 9:15
6 500 SEK
18 feb 0:30
6 200 SEK
18 feb 0:30
6 000 SEK
17 feb 13:33
5 800 SEK
17 feb 12:50
5 600 SEK
17 feb 1:50
5 050 SEK
16 feb 20:28
1 500 SEK
Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69