Gyllenläder, fragment av, omkring år 1700, Barock.

Förgyllt och försilvrat mot koboltblå bottenfärg. Dekor av den unge Bacchus, vinrankor och mönsterslingor. Ca 36 x 30 cm.

Skador. Retuscher.

Klubbat pris
1 500
132
140
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (15 bud)
24 feb 20:23
1 500 SEK
24 feb 20:23
1 400 SEK
24 feb 20:22
1 350 SEK
24 feb 20:22
1 250 SEK
24 feb 20:22
1 200 SEK
24 feb 2:38
1 100 SEK
24 feb 2:37
1 000 SEK
24 feb 2:37
950 SEK
22 feb 23:08
750 SEK
22 feb 23:08
700 SEK
21 feb 18:19
650 SEK
21 feb 18:19
600 SEK
18 feb 22:40
550 SEK
18 feb 22:40
500 SEK
18 feb 11:42
300 SEK
Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71