Byrå, Frankrike, Empire, 1800-talets början.

Fanerad med mahogny. Beslag av förgylld mässing. Fyra lådor i front varav tre med lås. Dekor av flankerande kolonner. Skiva av svart diabas. Bredd 130, djup 59,5 och höjd 91,5 cm. Nyckel finns.

Fanerskador och retuscher. Torksprickor. Smärre nagg i marmorskivan.

Klubbat pris
7 010
616
654
Utropspris
8 000 SEK
Budhistorik (14 bud)
24 feb 19:54
7 010 SEK
24 feb 19:54
6 810 SEK
24 feb 19:53
6 610 SEK
24 feb 19:53
6 410 SEK
24 feb 19:52
6 210 SEK
24 feb 19:52
6 010 SEK
24 feb 19:52
5 701 SEK
24 feb 19:52
5 501 SEK
24 feb 19:51
5 250 SEK
24 feb 19:51
5 050 SEK
24 feb 19:50
4 620 SEK
24 feb 19:50
4 420 SEK
23 feb 19:26
4 200 SEK
18 feb 18:09
4 000 SEK
Jan Ekman
Jan Ekman
+46 (0)70 267 09 23