Fåtöljer, ett par, Louis XV, 1700-talets andra hälft

Bred modell med hög rygg, målat trä, svängda karmar och ben med skuren dekor, stoppad klädd sits, rygg och armlän, med lös sittplymå. Höjd 107,5 cm, bredd 78, djup 97, sitthöjd ca 43 cm, sittyta ca 65 x 65 cm.

Något slitage och märken. Renoverade, lagade, smärre maskstugna.

Klubbat pris
27 300
2 399
2 547
Utropspris
12 000 SEK
Budhistorik (46 bud)
24 feb 20:07
27 300 SEK
24 feb 20:04
26 300 SEK
24 feb 20:03
25 300 SEK
24 feb 20:03
25 200 SEK
24 feb 20:01
24 200 SEK
24 feb 20:01
23 200 SEK
24 feb 20:01
22 200 SEK
24 feb 19:58
21 200 SEK
24 feb 19:58
20 300 SEK
24 feb 19:57
20 200 SEK
24 feb 19:57
19 700 SEK
24 feb 19:57
19 200 SEK
24 feb 19:57
18 700 SEK
24 feb 19:56
18 200 SEK
24 feb 19:55
17 700 SEK
24 feb 19:55
17 300 SEK
24 feb 19:54
17 200 SEK
24 feb 19:54
16 700 SEK
24 feb 19:54
16 200 SEK
24 feb 19:54
15 700 SEK
24 feb 19:54
15 200 SEK
24 feb 19:52
15 100 SEK
24 feb 19:52
14 600 SEK
24 feb 19:52
14 100 SEK
24 feb 19:51
13 600 SEK
24 feb 19:51
13 100 SEK
24 feb 19:49
12 600 SEK
24 feb 15:43
12 100 SEK
24 feb 15:43
12 000 SEK
24 feb 15:43
11 600 SEK
24 feb 15:43
11 100 SEK
24 feb 15:42
10 600 SEK
24 feb 15:42
10 100 SEK
24 feb 15:42
9 900 SEK
24 feb 15:42
9 700 SEK
24 feb 14:26
9 500 SEK
24 feb 13:34
9 300 SEK
24 feb 13:34
9 200 SEK
24 feb 9:34
9 100 SEK
23 feb 23:33
8 900 SEK
23 feb 18:30
8 700 SEK
23 feb 17:45
8 500 SEK
22 feb 20:10
8 000 SEK
18 feb 17:30
6 000 SEK
17 feb 19:58
4 500 SEK
17 feb 17:51
500 SEK