Bordspendyl, Louis XVI-stil, Vincenti & Cie, Frankrike, sent 1800-tal..

Vit marmor coh förgylld brons. Emaljerad urtavla med målade blomstergirlander och arabiska siffror. Dekorerad med kolonner samt krönande jakttroféer. Urverket märkt Medaille D’Argent 1855. Bredd 37, höjd 60 cm. Pendel finns. Nyckel finns.

Ej funktionstestad. Ej genomgången. Nagg. Smärre slitage pch fläckar..

Klubbat pris
2 000
174
182
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (6 bud)
24 feb 19:13
2 000 SEK
24 feb 19:13
1 600 SEK
24 feb 19:12
1 500 SEK
24 feb 19:12
1 400 SEK
24 feb 19:12
1 300 SEK
22 feb 22:16
1 200 SEK
Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69