Konsolur, Louis XV-stil, sent 1800-tal.

Fodral med målad dekor av blommor mot röd fond, rik beslagsornamentik av förgylld brons med rocailler och slingrande akantusblad. Vitemaljerad urtavla med romerska och arabiska siffror märkt Gerard Humbert a Metz. Pendel medföljer. Höjd 62, bredd 33, djup 16 cm. Nyckel finns.

Ej funktionstestad. Ej fullständigt genomgången. Torrsprickor. Färgbortfall. Lösa dekorelement. Lagningar. Renoverad.

Klubbat pris
12 200
1 064
1 113
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (39 bud)
24 feb 16:14
12 200 SEK
23 feb 13:28
11 700 SEK
23 feb 13:28
11 500 SEK
23 feb 10:34
11 000 SEK
23 feb 10:34
10 500 SEK
23 feb 8:51
10 000 SEK
23 feb 8:51
9 800 SEK
23 feb 8:51
9 600 SEK
23 feb 8:51
9 400 SEK
23 feb 8:50
9 200 SEK
23 feb 8:50
9 000 SEK
22 feb 21:06
8 800 SEK
22 feb 21:06
8 600 SEK
22 feb 21:06
8 400 SEK
22 feb 21:06
8 200 SEK
22 feb 21:01
8 000 SEK
22 feb 21:01
7 800 SEK
22 feb 7:20
7 600 SEK
22 feb 7:20
7 400 SEK
21 feb 18:36
7 000 SEK
21 feb 18:36
6 800 SEK
21 feb 18:36
6 600 SEK
21 feb 18:36
6 400 SEK
21 feb 18:33
6 200 SEK
21 feb 18:33
6 000 SEK
21 feb 16:28
5 800 SEK
21 feb 16:28
5 600 SEK
21 feb 16:27
5 200 SEK
21 feb 16:27
5 000 SEK
21 feb 16:09
4 200 SEK
21 feb 16:09
4 000 SEK
21 feb 16:08
3 800 SEK
21 feb 16:08
3 600 SEK
21 feb 16:08
3 400 SEK
21 feb 16:08
3 200 SEK
21 feb 10:25
3 000 SEK
18 feb 15:02
2 800 SEK
18 feb 13:59
2 500 SEK
17 feb 7:56
1 400 SEK
Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38