Stolar, åtta stycken, Frankrike, omkring år 1800, Directoire.

Bonad alm. Genombruten ryggbricka med X-formade spjälor och skuren dekor av lotuskapitäl. Sitthöjd 49, rygghöjd 91 cm.

Smärre skador och lagningar. Renoverade.

Klubbat pris
13 050
1 138
1 191
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (57 bud)
8
24 feb 18:07
13 050 SEK
24 feb 18:06
12 550 SEK
8
24 feb 18:06
12 050 SEK
24 feb 18:06
11 600 SEK
24 feb 18:05
11 550 SEK
8
24 feb 18:05
11 050 SEK
24 feb 18:05
10 600 SEK
24 feb 18:03
10 550 SEK
8
24 feb 18:01
10 050 SEK
24 feb 18:01
10 000 SEK
24 feb 18:00
9 600 SEK
8
24 feb 18:00
9 400 SEK
24 feb 18:00
9 225 SEK
24 feb 17:59
9 200 SEK
24 feb 17:59
9 000 SEK
8
24 feb 17:59
8 950 SEK
24 feb 17:58
8 730 SEK
9
24 feb 17:58
8 530 SEK
9
24 feb 17:58
8 520 SEK
8
24 feb 17:57
8 320 SEK
24 feb 17:57
8 120 SEK
24 feb 17:57
8 000 SEK
24 feb 17:56
7 800 SEK
24 feb 17:56
7 600 SEK
8
24 feb 17:56
7 500 SEK
8
24 feb 17:56
7 400 SEK
24 feb 17:56
7 200 SEK
8
24 feb 17:55
7 000 SEK
24 feb 17:55
6 800 SEK
8
24 feb 17:55
6 600 SEK
24 feb 17:55
6 400 SEK
8
24 feb 17:54
6 200 SEK
9
24 feb 17:54
6 005 SEK
9
24 feb 17:54
6 000 SEK
24 feb 17:54
5 800 SEK
8
24 feb 17:54
5 600 SEK
24 feb 17:54
5 530 SEK
24 feb 17:54
5 200 SEK
24 feb 17:54
5 000 SEK
8
24 feb 17:53
4 800 SEK
9
24 feb 17:53
4 605 SEK
9
24 feb 17:53
4 600 SEK
8
24 feb 17:53
4 400 SEK
8
24 feb 17:52
4 350 SEK
24 feb 17:52
4 150 SEK
8
24 feb 17:52
4 080 SEK
24 feb 17:52
3 880 SEK
8
24 feb 17:52
3 680 SEK
24 feb 17:52
3 650 SEK
24 feb 17:52
3 480 SEK
24 feb 17:52
3 280 SEK
24 feb 17:48
2 600 SEK
24 feb 17:31
2 400 SEK
24 feb 8:29
2 200 SEK
23 feb 7:36
2 000 SEK
19 feb 10:07
1 600 SEK
17 feb 17:09
1 500 SEK
Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71