Stolar, fyra stycken, Frankrike, 1700-talets mitt, Louis XV.

Stomme av valnöt. Skuren dekor av blommor. Cabrioletsvängda ben. Rygg och sits av flätad rotting med lös sittplymå. Sitthöjd 46, rygghöjd 96 cm.

Lagningar. Renoverade. Spår av maskstungning. Rotting med smärre skador.

Klubbat pris
6 200
541
566
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (12 bud)
24 feb 17:34
6 200 SEK
24 feb 17:33
6 000 SEK
24 feb 17:33
6 000 SEK
24 feb 17:33
5 800 SEK
24 feb 17:33
5 600 SEK
24 feb 8:37
5 400 SEK
24 feb 8:36
5 200 SEK
24 feb 8:36
5 000 SEK
17 feb 22:28
4 700 SEK
17 feb 22:28
4 500 SEK
17 feb 15:35
3 200 SEK
17 feb 10:01
3 000 SEK
Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71