Matsalsmöbel, 13 delar, sengustaviansk stil, 1900-tal

Mahognyfanerat matbord, runt med delad skiva, sargen med dekor av fläta och pärlbård, raka nedåt avsmalnande ben, diameter 115 cm, höjd 76 cm, iläggsskivor vardera 60 cm (varav en med sarg). Total längd 355 cm.
Tolv stolar i mahogny med stoppad klädd sits i tagel, spjälad rygg, raka nedåt avsmalnande kopplade ben, sitthöjd 42, höjd 88 cm.

Smärre slitage. Märken. Repor. Smärre lagningar.

Klubbat pris
45 900
4 002
4 188
Utropspris
18 000 SEK
Budhistorik (50 bud)
11
24 feb 19:40
45 900 SEK
12
24 feb 19:40
45 500 SEK
11
24 feb 19:38
43 500 SEK
12
24 feb 19:37
43 050 SEK
11
24 feb 19:35
41 050 SEK
9
24 feb 19:35
40 300 SEK
11
24 feb 19:34
39 200 SEK
12
24 feb 19:34
38 200 SEK
11
24 feb 19:34
37 200 SEK
9
24 feb 19:33
36 200 SEK
11
24 feb 19:32
35 200 SEK
9
24 feb 19:31
34 200 SEK
11
24 feb 19:31
33 200 SEK
9
24 feb 19:30
32 200 SEK
11
24 feb 19:30
31 200 SEK
9
24 feb 19:30
30 200 SEK
11
24 feb 19:30
30 050 SEK
11
24 feb 19:30
29 200 SEK
9
24 feb 19:30
28 200 SEK
9
24 feb 19:29
28 050 SEK
11
24 feb 19:29
27 050 SEK
9
24 feb 19:29
26 500 SEK
11
24 feb 19:28
25 300 SEK
10
24 feb 19:28
24 300 SEK
9
24 feb 19:28
23 500 SEK
10
24 feb 19:28
22 300 SEK
9
24 feb 19:28
21 300 SEK
9
24 feb 19:25
21 200 SEK
10
24 feb 19:24
20 200 SEK
9
24 feb 19:24
20 100 SEK
10
24 feb 19:24
19 100 SEK
9
24 feb 19:23
18 600 SEK
9
24 feb 19:22
18 500 SEK
10
24 feb 19:22
18 000 SEK
10
24 feb 19:22
17 500 SEK
9
24 feb 19:22
17 000 SEK
10
24 feb 19:21
16 500 SEK
24 feb 19:21
16 000 SEK
10
24 feb 19:21
15 500 SEK
9
24 feb 19:21
15 000 SEK
9
24 feb 19:07
14 000 SEK
8
24 feb 17:33
13 000 SEK
24 feb 11:42
8 000 SEK
23 feb 22:59
4 700 SEK
23 feb 22:25
4 500 SEK
23 feb 21:56
4 200 SEK
23 feb 2:58
4 000 SEK
22 feb 21:11
3 500 SEK
22 feb 8:24
3 200 SEK
16 feb 21:28
3 000 SEK
Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02