Armring, sent 1800-tal. Nygotik, med svart emalj, små rubiner och seedpärlor

Franska stämplar. Svensk kontrollstämpel. Innerdiameter ca 5,5 cm. Bredd framstycke ca 30 mm. Vikt 22 gram. Med anpassat etui.

Lagning. Åldersrelaterat slitage.

Klubbat pris
12 000
1 046
1 095
Utropspris
12 000 SEK
Budhistorik (4 bud)
24 feb 18:34
12 000 SEK
24 feb 18:34
11 500 SEK
17 feb 10:38
11 000 SEK
16 feb 16:14
10 000 SEK
Fredrik Karlsson
Fredrik Karlsson
Specialist Smycken
+46 (0)767 81 06 06