Klassiska antikviteter, böcker och varia F431

17 föremål
Prismaflaska, tenn, daterad 1798.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Tazza, troligen Italien, sent 1800-tal, Empirestil.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Fredrik I, plåtmynt, 1 daler silvermynt, Avesta 1743.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Kaffekannor, 3 st, tenn, rokoko, 1700-tal.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Vinkyl, England, omkring år 1800.
Klubbat pris
7 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Karl XII, plåtmynt, 2 daler silvermynt, Avesta 1711.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
Snusdosa, Nederländerna, 1700-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Ölgås, allmoge, Jämtland, 1800-tal.
Klubbat pris
36 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Eldhundar, ett par, Frankrike 1800-tal.
Klubbat pris
8 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Harpluta, av Edward Light, London cirka 1815.
Klubbat pris
10 050 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Teskrin, 1700-tal.
Teskrin, 1700-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK