Klassiska antikviteter, böcker och varia F431

74 föremål
Bord, Sverige, tidigt 1800-tal, Empire.
Klubbat pris
2 850 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Kista, barock, 1700-tal.
Kista, barock, 1700-tal.
Klubbat pris
4 610 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Bankett, 1700-talets slut, Sengustaviansk.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Skåp, 1800-talets början, möjligen Holland.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Pottskåp, omkring år 1800, Sengustavianskt.
Klubbat pris
5 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Tazza, troligen Italien, sent 1800-tal, Empirestil.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Bokskåp, senempire, 1800-talets mitt.
Klubbat pris
5 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Soffa, gustaviansk, Lindome, omkring år 1800.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skrivbord, 1800-tal.
Skrivbord, 1800-tal.
Klubbat pris
6 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Spegel, Stockholmsarbete, 1700-talets slut, Gustaviansk.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Spegel, Louis XVI, Frankrike, 1700-talets slut.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Konsolbord, Gustavianskt, sent 1700-tal.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Spegel, sengustaviansk, omkring 1800.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Soffa, Gustaviansk, 1700-talets slut.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Trågsoffa, gustaviansk, tidigt 1800-tal.
Klubbat pris
11 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Konsolur, Louis XV-stil, sent 1800-tal.
Klubbat pris
12 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Stolar, 4 st, sengustavianska, omkring år 1800.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Spegel, Stockholmsarbete, 1700-talets senare del, Rokoko.
Klubbat pris
7 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Karmstolar, ett par, sengustavianska, tidigt 1800-tal.
Klubbat pris
8 600 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Byrå, Frankrike, Empire, 1800-talets början.
Klubbat pris
7 010 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Fåtöljer, ett par, Louis XV, 1700-talets andra hälft.
Klubbat pris
27 300 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Spegel, barock, Italien, 1700-tal.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Trågsoffa, Gustaviansk, 1700-talets senare del.
Klubbat pris
48 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Gyllenläder, fragment av, omkring år 1700, Barock.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Ölgås, allmoge, Jämtland, 1800-tal.
Klubbat pris
36 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Karmstol, Nikolaj I, 1820-30-tal, Empire.
Klubbat pris
10 600 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Byrå, stockholmsarbete i rokoko, 1700-talets mitt.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Ramar, ett par, Frankrike, sent 1700-tal, Louis XVI.
Klubbat pris
7 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK