Nanny Still, konstglas, "Prisma/Isberget" signerad Nanny Still Riihimäen Lasi OY.
Slipad ljusblå/violett (neodym) kristall. Höjd 10,5 cm. Bredd 16,5 cm.
Nagg. Slipad. Polerad.
Jämför med konstglas på s. 33/101 i boken "Nanny Still" Red. Finlands glasmuseum 1996.