Ett glas med kasad dekor av initialerna L:S inom bladkrans och under krona, ben med väder omvikt fot. Möjligen Limmareds glasbruk, 1700-tal. Höjd 15,5 cm.
Ett glas med graverad dekor av stiliserad axbård och draperingar, fasettslipat ben. Tidigt 1800-tal. Höjd 15,5 cm.
Ett glas på ben med väder och rund fot. 1800-tal. Höjd 14,5 cm.
Smärre slitage. Limmaredsglaset med ett mikronagg.