Tallrikar, 5 st, porslin, Kina, Qianlong (1736-95).

Dekorerade med emaljfärgar med motiv av en näckrosdamm med en häger. Diameter 23 cm.

Visst slitage och ställvis färgbortfall. Nagg och bränningssprickor. En lagad med retuscher. En med spricka.

Klubbat pris
3 820
333
349
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (16 bud)
5 maj 16:17
3 820 SEK
5 maj 16:17
3 620 SEK
5 maj 16:17
3 421 SEK
5 maj 16:16
3 420 SEK
5 maj 16:13
3 220 SEK
5 maj 16:13
3 022 SEK
5 maj 16:11
3 020 SEK
5 maj 16:11
2 820 SEK
5 maj 16:04
2 400 SEK
5 maj 15:53
2 200 SEK
5 maj 15:53
2 000 SEK
5 maj 15:52
1 300 SEK
5 maj 15:52
1 200 SEK
5 maj 15:52
600 SEK
5 maj 15:52
550 SEK
5 maj 1:09
300 SEK
Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69