1642
237573

SKÅLAR, tre stycken, keramik. Song dynastin (960-1279).

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
883 - 1 320 EUR
921 - 1 380 USD
Klubbat pris
15 500 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Temmoku (diameter 12,2 cm), brunglaserad (diameter 15,2 cm) samt brun med fläckig glasyr (diameter 12,1 cm).

Slitage. (3)

Proveniens

The Paul R. Wedendal Collection.