1668
237535

HUSALTARE, keramik. Troligen Ming dynastin.

Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
3 530 - 5 300 EUR
3 680 - 5 530 USD
Klubbat pris
35 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

I form av ett tempel med turkos, blå samt vit glasyr. Mått 61,5 x 45 x 29 cm.

Slitage, glasyrbortfall.

Proveniens

The Paul R. Wedendal Collection.