83
1070220

LÄSLAMPA, för ett ljus, sengustaviansk, 1800-talets början.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
351 - 526 EUR
365 - 547 USD
Klubbat pris
9 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgylld brons och vit marmor. Grönlackerad skärm. Sockel med liggande hund. Höjd 30 cm.

Senare sockel, senare bemålning på skärm.

Proveniens

Rolf Schmitz Collection.