223
1409033

Hugo Elmqvist

(Sverige, 1862-1930)
Utropspris
3 500 - 4 000 SEK
313 - 357 EUR
331 - 378 USD
Klubbat pris
Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60
Hugo Elmqvist
(Sverige, 1862-1930)

vas, brons, Stockholm, jugend, tidigt 1900-tal.

Runt livet "Tantus Amor Florem Carl von Linné" samt porträtt i relief, monogramsignerad. Höjd 23,5 cm.

Proveniens

Torbjörn Lenskog Collection