Made in Sweden H064

112 föremål
72. Wiwen Nilsson, hängsmycke silver med fasettslipad bergkristall.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
138. Yngve Ekström, fåtölj, "Lamino", Swedese, oktober 1965.
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
109. fåtöljer 1 par, Nordiska Kompaniet 1940-tal, Swedish Modern.
Klubbat pris
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
160. matta rölakan, ca 271,5 x 163 cm, signerad KP.
Klubbat pris
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
157. matta, rölakan, ca 240 x 158 cm, signerad JLH IMV.
Klubbat pris
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
75. saltflaska, signerad.
75. saltflaska, signerad.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
74. sockerskål.
74. sockerskål.
Klubbat pris
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
111. vas, Gustavsbergs studio 1961.
Klubbat pris
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
35. Åkdyna, "Bebådelsen", flamskväv, ca 103 x 51 cm, sydvästra, Skåne 1833.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
34. Åkdyna, rölakan, ca 46 x 96 cm, Skåne, 1800-talets mitt.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK