"B.C."
Signerad Kessler och daterad 1985. Upplaga 4/6. Multipel i blandteknik med gips, glas, aluminium, ljus och motor. 41 x 48 x 94 cm.
Luhring Augustine & Hodes Gallery, New York.
Fredrik Roos Collection, Malmö.
Stockholms Auktionsverk, Moderna Kvalitén, 1995.
Rooseum, Malmö, "Art at the end of social", 1988, kat nr. 98.