två stycken. Ming dynastin, Wanli (1573-1614). Djupa. Runda med profilerad kant. Dekor i underglasyrblått av fågel resp figurer i trädgårdslandskap. Diam 14 resp 15 cm.
Sprickor, nagg, lagningar.
×
Logga in
Kunde inte logga in