59
70105

TALLRIKAR, tre stycken, porslin. Qing dynastin. Kangxi (1662-1722).

Utropspris
3 000 SEK
264 EUR
280 USD
Klubbat pris

Rund med dekor i underglasyrblått av antikviteter resp blomsterkorg resp trädpion och bambu. Diam 20,5-22,5 cm.

Sprickor, kantnagg.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

197. Josef Frank, bord, modell "U601" (skivan) & "U491", Firma Svenskt Tenn, 1960-70-tal.
Utropspris
75 000 - 100 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
Fair warning
Fair warning
165 000

ditt bud
160 000

ditt bud
155 000

ditt bud
150 000

ditt bud
145 000

ditt bud
140 000

ditt bud
Aktuellt bud:
165 000 SEK