79
70155

EQUELLE,

Utropspris
5 000 - 8 000 SEK
439 - 703 EUR
466 - 746 USD
Klubbat pris
24 000 SEK
EQUELLE,

förgyllt silver. Barockstil. Rund på runt profilerat fat. Raka genombrutna hänklar.Heltäckande gravyr med medaljongere med putto i relief. Urtag för sked. Fatets diam 21, equellen 14 cm.

Slitage.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

318. Harald Notini, bordslampa, modell "15525", Arvid Böhlmarks Lampfabrik, Stockholm 1950-tal.
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
Budhistorik
10 000

ditt bud
9 500

ditt bud
9 000

ditt bud
8 500

ditt bud
Aktuellt bud:
10 000 SEK