Old Kina. Mellanbrun botten med polykroma blomkvistar, pioner, medaljong och hörnornament. Huvudbård med pionranka. 436x348,5 cm.
Ställvis hårdare slitage, smärre fläckar, trampveck, obet. lagning och malskador.
Partly harder wear, minor stains, folding wear, insignificant repair and mothdamages.