525
202484

SKULPTUR, marmor/alabaster. Indien, 1800-tal.

Utropspris
2 000 - 4 000 SEK
175 - 350 EUR
184 - 369 USD
Klubbat pris
2 400 SEK

Bodhisattva. Polykromt bemålad i guld och blått. Höjd 29 cm.

Slitage, färgbortfall.

Inköpt i London på 1940-talet.