617
205539

SKÅLFAT, porslin. Qing dynastin. Kangxi (1662-1722)

Utropspris
800 - 1 000 SEK
70 - 87 EUR
74 - 92 USD
Klubbat pris
1 000 SEK

Runt med polykrom dekor av europeiserande ströblommor. Diam 22 cm.

Skador och lagningar.