735
209398

BRICKA, porslin. Troligen Japan, 1800/1900-tal, fyra karaktärers märke.

Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
174 - 262 EUR
182 - 274 USD
Klubbat pris
2 200 SEK

Fyrpassformad, på fotklackar, gallerkant, dekor i underglasyrblått av drake bland vågor och pagod på molnformationer. 26,8 x 22,8 cm, höjd 4 cm.

Fotklackar med obet nagg.