100
218826

MATTA. Antik Turkmensk Ensi. 149,5 x 121.

Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
439 - 527 EUR
466 - 560 USD
Klubbat pris

Så kallat hatchloumönster med vinröd botten, polykroma växtornament och bårder. Bred huvudbård med güls.

Ställvis hårt slitage, fläckar, lagningar. Långsidorna med trampveck och smärre skador, skadade kortsidor varav en med klister.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

910. Georges Braque, "Le canard sauvage".
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK