Fodrad väska med justerbar axelrem. Läder, detaljer i metall och "BURBERRY"-märkt gulmetall.
Tre fack, varav ett dragkedsförsett, samt tre innerfickor, varv en dragkedsförsedd.
Märkt "BURBERRY ESTABLISHED 1856" samt "MADE IN ITALY" på numrerad etikett.
Bredd 42 cm, höjd 19 cm, djup 11 cm.
Slitage.
Våren 2008.