X-Wing fighter(Le chasseur X) i La Guerre des Etoiles originalförpackning från Miro-Meccano. Fransk bruksanvisning och ark för klistermärken medföljer(klistermärken dock ditsatta). Bredd 36 cm, höjd 32 cm.
Kartonginserts saknas. Något ihoptryckt låda. En sarg har släppt något i limningen. Smärre slitage och repor.Klisterrester från tejp.