DISTLER, brandbil, Tyskland, 1930-tal

Brandbil med 6 brandmän. Hjulen märkta "Continental Ballon cord 895 x 135". Urverksfunktion. Elektriska strålkastare. Längd 45cm.

Slitage. Lackskador. Urverk fungerar. Slanghållare saknas.

Utropspris
5 000 SEK