STEIFF, nalle, Tyskland, 1930-tal.

Gul plysch. Knapp i vänster öra. Rörliga ramar, ben och huvud. Trampdynor av filt. Ögon av glas. Höjd 50 cm.

Ett öra delvis avklippt. Vänster arm med något krympt stoppning. Ställvis slitage. En trampdyna med lagning.

Utropspris
4 000 SEK