TEKNO, 3 delar, Danmark, 1960-tal.

Åkerman grävmaskin, Scania Vabis lastbil med trailer samt Volvo lastbil med trailer. Samtliga med originalkartonger. Volvo lastbilen med kartong från Volvo. Längd 16-26 cm.

Smärre slitage. Kartonger med skador och saknade flärpar.

Proveniens

Volvo lastbilen enligt uppgift inköpt på Volvos personalbutik.

Utropspris
4 000 SEK