Röd botten med närmast yttäckande mörkblå medaljong och polykroma stiliserade blommor och träd samt mindre benvit medaljong. Smal mörkblå huvudbård med ranka. Baksidan med etikett.
Ställvis något slitage, smärre fläckar och malskador. Kortsidorna möjligen reducerade.