Bertil Vallien, vas, flaska samt skål, glas, Artist Collection, Kosta Boda.
Polykrom dekor mot gul fond. Vasen signerad Kosta Boda Artist Coll B. Vallien 49535. Höjd 29 cm. Flaska signerad Kosta Boda Artist Coll B. Vallien 89252. Höjd 25,5 cm. Skål signerad Kosta Boda Artist Coll B. Vallien 59372. Diameter 24, höjd 12 cm.
Smärre ytslitage. Helhetsintrycket är gott.