Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284

Giandomenico Belotti

(Italien, 1922-2004)
Giandomenico Belotti
(Italien, 1922-2004)

Giandomenico Belotti, stolar, 4 st, "Spaghetti Chair", Fly Line, Italien 1970-tal.

Stomme i förkrommad stål, sits och ryggstöd virat PVC-plast. Bär tillverkarens etikett. Sitthöjd 45 cm, total höjd 80 cm.
Stapelbara.

Sedvanligt slitage.

Utropspris
300 EUR

Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist konst, design och konsthantverk, filialchef Helsingfors
+358 (0)50 340 5492

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13