Erik Höglund, skulptur/vas, Strömbergshyttan 1991.
I form av tjurhuvud i rött, svart och blått. Signerad "EH 1991 ?? Strömbergshyttan LP-HG-MA". Höjd 20 cm.
Obetydligt slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.
Utropspris
2 500 SEK