Okänd konstnär 1900-tal, skulptur. Ett par. Osignerad. Höjd 24,5 och 24 cm.
Gumma med sjal och rökande gubbe. Ett par. Osignerad. Snidade och delvis bemålat trä. Höjd 24,5 och 24 cm.
Obetydlig ytsmuts. Mannens ena sko sitter lite löst. Lite avnött färg.