Paolo Venini, vaser och skål 3 delar, Inciso, Venini Murano Italien 1950-tal
Samliga delar signerade med etsande stämpel, något otydliga:
Den vida vasen, 'Venini Murano'.
Den höga vasen, 'Venini Murano Made in Italy'.
Skålen med lock, 'Venini Murano Made in Italy'.
Höjd ca 10 - 18 cm.
Smärre slitage. Signaturerna något otydliga.