Urna med dubbla volutformade hänklar, målad dekor av guld och blomster. Höjd 50 cm.
Smärre slitage. Mynning med stor lagning.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10