1346767

Daudi Tingatinga, olja på duk, signerad, 1970/80-tal.

Daudi tingatinga, olja på duk, signerad, 1970/80-tal.

Pärlhöns i träd. 82 x 80 cm.

Helhetsintrycket är gott.

Proveniens

Galleri Knud Grothe, Charlottenlund, Danmark. Inköpt 1985-87.

Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Specialist klassiskt konst
+46 (0)721 428 962

Utropspris
5 000 SEK