Konst Grafik
1348006

Anders Zorn

(Sverige, 1860-1920)

Anders Zorn, etsning, 1907, ur den osignerade upplagan ur "Ord och bild", 1910.

"Sommar". P. 17,8 x 12 cm.

Ej examinerad ur ram, missfärgad.

Asplund 211, Hjert & Hjert 248.

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801

Utropspris
3 000 SEK
Rekommendationer